Jak dobrać meble do sprzętu RTV?

Jak dobrać meble do sprzętu RTV?

Wybór odpowiednich mebli do sprzętu RTV to ważne zadanie, które powinno być realizowane w przemyślany sposób. O czym pamiętać podczas szukania dopasowanego wyposażenia? Sprawdźcie!

Funkcjonalność mebli

Najczęściej kupowanymi meblami do sprzętu RTV są szafki na telewizor. Na rynku można znaleźć mnóstwo różnorodnych modeli, więc wybór na pewno nie jest łatwy. Niemniej jako pierwsze kryterium warto wziąć pod uwagę kwestię funkcjonalności.

Praktyczna szafka pod telewizor powinna mieć dodatkowe półki, które posłużą na przykład do przechowywania:

  • instrukcji obsługi telewizora,

  • karty gwarancyjnej,

  • kabli,

  • płyt DVD,

  • innych przedmiotów, które będą przydatne podczas użytkowania sprzętu RTV.

Co więcej, warto wybrać szafkę posiadającą dodatkowe miejsce na urządzenia połączone z telewizorem, jak głośniki, odtwarzać DVD, router, czy kino domowe. W tym miejscu należy pamiętać, aby zapewnić poszczególnym sprzętom odpowiednią wentylację i swobodny przepływ powietrza, co nie doprowadzi do ich przegrzewania. Dobrze do tego zadania zatem sprawdzą się półki otwarte.

Dopasowany styl

Oczywiście poza kwestią funkcjonalności bardzo ważny jest także styl mebli. Szafka na telewizor nie może przecież odstawać od reszty wyposażenia, gdyż zaburzy to wygląd pomieszczenia. Jeśli nie kupujecie jej w zestawie z pozostałymi meblami, dobrze przemyślcie jaki model będzie odpowiedni, gdyż telewizor zazwyczaj znajduje się w centralnym punkcie pokoju. W industrialnych wnętrzach idealnie sprawdzi się połączenie drewna i metalu, natomiast przy bardziej klasycznych aranżacjach bezpieczniej postawić na proste drewniane komody.

Jeśli posiadacie mały pokój, lepiej wybrać meble w jasnych kolorach, które optycznie powiększają pomieszczenie. Na dużych przestrzeniach można pozwolić sobie na ciemniejsze kolory, według upodobań.

Odpowiednie wymiary

Na koniec koniecznie sprawdźcie rozmiary posiadanego sprzętu RTV, tak aby mieć pewność, że wybrana szafka nie będzie za mała w stosunku do gabarytów telewizora. Co prawda nawet niewielkie meble, jeśli są wykonane z dobrej jakości materiałów, mogą wytrzymać stały nacisk dużego sprzętu, niemniej często taka znacząca dysproporcja w rozmiarach po prostu źle wygląda. Warto wziąć pod uwagę także wysokość danej komody, tak aby pozwala ona na wygodne oglądanie telewizji. Zbyt wysoko ustawiony ekran na dłuższą metę powoduje dyskomfort, a tego chyba każdy wolałby uniknąć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl