Meble industrialne

Meble industrialne pojawiły się w Nowym Jorku około lat 50-tych XX wieku. Wszystko za sprawą pogłębiającej się w USA recesji, upadków przedsiębiorstw przemysłowych. Ogromna liczba wolnych pomieszczeń po zamykanych fabrykach i magazynach sprawiła, że coraz częściej były one zagospodarowywane przez artystów, w których tworzyli oni swoje pracownie. Wszystkie meble, które można było w nich spotkać pochodziły z odzysku, ponieważ były znajdowane na opuszczonych, pofabrycznych terenach. Królowały wśród nich meble stalowe z elementami litego drewna.

Tak w krótkim czasie narodził się styl industrialny, obecnie nazywany również stylem loftowym. Jego wyrazem są surowe, fabryczne wnętrza, w których dominują naturalne drewno, stal oraz beton.

Zamieszkaj w lofcie dzięki naszym meblom industrialnym

Industrializm przeżywa obecnie swój renesans, choć nie jest on stylem dla każdego. Jest on odpowiedni dla osób, którym nie przeszkadzają z pozoru niewykończone wnętrza, np. surowe ściany z betonu lub cegły i niepochowane w nich instalacje. Jest to dość męski styl, jednak może przypodobać się również wielu nowoczesnym kobietom, które będą chciały urządzić dom w sposób niebanalny i oryginalny. 

Wśród mebli z drewna w naszej ofercie wiele jest takich, które idealnie pasują do stylu industrialnego, dzięki czemu także i Ty możesz zamieszkać w domu loftowym. Mamy w sprzedaży wiele modeli regałów, komód, stolików i szafek z drewna wykończonego metalem. Są to meble nie tylko jedyne w swoim rodzaju, ale i perfekcyjnie zrobione do ostatniego detalu. Jedna szafka RTV industrialna może doskonale wykończyć wnętrze loftowe. Dzięki trwałym materiałom i sposobie wykonania mebli z naszej oferty, zyskasz solidne wyposażenie wnętrz na lata. Jesteśmy przekonani, że przez długi czas nie przyjdzie Ci do głowy pomysł, aby je wymienić i urządzić wnętrze według innych kanonów. 

Styl industrialny dla kreatywnych wnętrz firmowych

Mimo że aranżacje wnętrz w stylu industrialnym mogą wydawać się niedopracowane lub nieukończone, w rzeczywistości wymagają one konsekwentnego pomysłu i dużej kreatywności. Dlatego styl loftowy świetnie pasuje do miejsc takich jak pracownie artystyczne, galerie, restauracje, salony fryzjerskie czy biura reklamy. Wszystkie te miejsca urządzone w stylu loftowym komunikują klientom, że liczy się w nich wyobraźnia i nowoczesne, nieszablonowe podejście do świadczonych usług. Takie wrażenie można stworzyć dzięki naszym meblom industrialnym.

  • promocja
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl