Styl industrialny w aranżacji salonu

Styl industrialny w aranżacji salonu

Styl industrialny to synonim przestronności, surowości i nowoczesności. Cieszy się on wśród Polaków coraz większą popularnością, sprawia bowiem, że wnętrza wciąż są minimalistyczne, ale daleko im do sztampowych rozwiązań kojarzonych choćby ze stylem skandynawskim. Czym się on charakteryzuje i co zrobić, aby wedle jego zasad urządzić salon?

Zachowaj przestrzeń

Styl industrialny narodził się w amerykańskich, opuszczonych fabrykach, dlatego też jednym z jego wyznaczników jest przestrzeń, nie warto więc zastawiać jej zbędnymi przedmiotami, a także dodatkami. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużego pokoju dziennego, nie możemy oczywiście zapomnieć o kilku podstawowych meblach takich jak sofa lub narożnik, stolik kawowy a także industrialny regał, który proponujemy także w ofercie naszego sklepu. Został on wykonany z drewna jodłowego z dodatkiem malowanej na czarno stali – połączenie dokładnie tych materiałów i w tej kolorystyce, to iście industrialna kombinacja.

Monochromatyczna paleta barw

Ważnym wyznacznikiem stylu industrialnego jest też kolorystyka. Zazwyczaj kojarzymy go z barwami takimi jak biel, czerń oraz szarość, zaś kolorowe akcenty pojawiają się tylko w dodatkach. Określając paletę barw do naszego salonu powinniśmy najpierw wybrać bazowy kolor, który znajdzie się na dużych powierzchniach i do niego dopasować pozostałe, aby razem stworzyły monochromatyczną, czyli jednolitą kompozycję.

Materiały wykończeniowe i nietuzinkowe meble

Surowości przypisywanej stylowi industrialnemu dodają materiały wykończeniowe i meble, wykonane przede wszystkim z drewna, betonu, stali oraz szkła. Przykładem jest industrialna komoda zrobiona ze stali galwanizowanej połączonej z litym jodłowym drewnem. Wizualne niedoskonałości są w tym przypadku celowe i mają przywodzić na myśl meble używane w warsztatach czy fabrykach.

Jeśli chcesz urządzić swoje wnętrze w sposób oryginalny, styl industrialny może okazać się strzałem w dziesiątkę. „Lista zasad”, których należy przestrzegać jest stosunkowo krótka, a kluczem są wysokiej jakości meble. Te ostatnie można znaleźć m.in. w naszym sklepie do którego serdecznie zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl